
19 oktober 2025
Vier Voorwaarts-meiden geselecteerd voor de Onder 16 Beachhandbalselectie
Tijdens de scoutingsdagen op 13 en 14 september hebben vier talentvolle meiden van Voorwaarts indruk gemaakt op de trainers. Hun inzet, plezier en talent op het zand leverden hen allemaal een plek op in de beachhandbalselectie Onder 16. Later dit seizoen volgen de eerste selectietrainingen.
Beachhandbal voelt voor de meesten als iets bijzonders. “Ik speel het allerliefst op het zand,” vertelt Lise enthousiast. “Het voelt specialer dan in de zaal. En het is leuk dat je bij een piro twee punten krijgt in plaats van één!” Haar spectaculaire piro is dan ook haar kwaliteit, iets waar ze tijdens de scoutingsdagen duidelijk mee opviel. “Ik wil graag sterker worden in mijn techniek, zodat ik mijn acties nog beter kan uitvoeren.”
Ook Merle geniet van het snelle en tactische spel dat bij beachhandbal hoort. “Op het zand gaat het spel veel sneller. Iedereen heeft een vaste positie — of je speelt alleen aanval of alleen verdediging — terwijl je in de zaal allebei doet. Je moet echt goed samenwerken om te kunnen scoren.” Naast de sportieve uitdaging vindt ze ook de sfeer bijzonder: “Het is altijd gezellig. Je bent langere tijd samen op een toernooi en we doen echt mee om bij de beste teams van Nederland te horen.”
De spanning van de selectie voelde Merle nog goed: “We zouden op vrijdag een mail krijgen met het antwoord of we door waren. Ik hield er rekening mee dat het misschien niet zou lukken, dus ik was zó blij toen ik las dat ik verder mocht. En helemaal toen ik hoorde dat we alle vier door zijn!”
Voor Elin waren de scoutingsdagen een unieke ervaring. “Ik wist niet goed wat ik kon verwachten, maar alles ging eigenlijk heel goed. We kregen leuke oefeningen zodat de scouts goed konden zien wat we konden,” vertelt ze. Elin speelt het liefst op de linker kant in de aanval, waar ze haar kracht goed kan gebruiken. “Op links kan ik makkelijker scoren. Dat maakt het spel leuker, want je bent echt actief in de aanval.” Een van haar mooiste momenten tot nu toe was het NK Beachhandbal in 2024, waar ze met haar team kampioen van Nederland werd. “Dat was supergaaf, maar ook de scoutingsdagen waren een geweldige ervaring.”
Tirza, keepster van het team, heeft een andere rol maar deelt hetzelfde enthousiasme. “Het leukste aan keepen op het zand vind ik dat er veel verschillende schoten zijn. Het is moeilijker om ze tegen te houden, maar juist dat maakt het uitdagend,” zegt ze. “Tijdens trainingen vind ik het fijn om eerst warm gegooid te worden en daarna schoten te krijgen van verschillende posities.”
Voor Tirza was dit seizoen extra bijzonder omdat ze in de zaal speelt bij Heeten, maar in de zomer bij Voorwaarts aansloot om te beachhandballen. “In het begin moest ik even wennen omdat ik de meiden nog niet zo goed kende, maar iedereen was heel lief. Na een paar trainingen voelde ik me al helemaal thuis. Ik heb veel nieuwe dingen geleerd en veel leuke herinneringen gemaakt. Als ik de kans had om het opnieuw te doen, zou ik het zó weer doen!”
Wat alle vier de meiden delen, is hun enthousiasme en leergierigheid. Ze kijken uit naar de komende selectietrainingen, waarin ze nog meer willen leren, of dat nu gaat om techniek, tactiek of het versterken van hun teamgevoel. Zoals Merle het mooi samenvat: “Bij Voorwaarts heb ik al enorm veel geleerd. En bij de selectie hoop ik nog meer nieuwe tips en aanwijzingen te krijgen.”
Voorwaarts is trots op deze jonge talenten die laten zien dat plezier, inzet en samenwerking de basis vormen voor succes.
We wensen jullie heel veel plezier en succes bij de komende selectietrainingen en in het nieuwe beachhandbalseizoen!