24 september 2026
Wat zijn jouw ideeën als buurtbewoner?
Bewoners en verenigingen bundelen krachten om Twello nog socialer en leuker te maken – en jij kunt mee praten
Samen eten in de voetbalkantine, beweegroutes door het dorp of een nieuwe natuurspeeltuin? Verenigingen in de Componistenbuurt, Duistervoorde, Molenveld, Planetenbuurt en De Veldjes bundelen de krachten om Twello nog socialer en veerkrachtiger te maken. Op of om het terrein van Voorwaarts Twello zal het middelpunt zijn van deze wijkendeal: “We willen een plek zijn waar mensen elkaar ontmoeten en iedereen mee gaat doen.”
Sociaal en veerkrachtiger
Ons clubgebouw staat overdag en op niet-wedstrijddagen vaak leeg, terwijl het juist een mooie plek is voor activiteiten en ontmoeting. Om die reden hebben we als omnivereniging het initiatief genomen om samen met andere organisaties en verenigingen uit de omliggende wijken een eerste stap te zetten.
De plannen samen moeten leiden tot een zogenaamde wijkendeal. Dit houdt in dat bewoners, gemeenten en provincie samen een plan maken om de sociale verbondenheid in de wijken Componistenbuurt, Duistervoorde, Molenveld, Planetenbuurt en De Veldjes te verbeteren. Bewoners schrijven het plan, de gemeente dient het in en de provincie verleent een subsidie: een verdubbeling van het geld dat bewoners en gemeente zelf ophalen.
De Leefbaarheidsalliantie verzorgt de gratis procesbegeleiding hierbij om de wijkendeal tot een succesvol einde te brengen.
Eerste feedback
Inmiddels zijn al veel mensen en organisaties uit het Twello betrokken bij de plannen. Zo hebben 130 Twellonaren al een enquête ingevuld en zijn gesprekken gevoerd met onder andere de Kerk, Basisschool Martinus, Scouting De Vundelaar, Mens & Welzijn Voorst, ’t Trefpunt en de gemeente.
Maar ook jij kunt meedenken over wat erop of om het terrein van Voorwaarts moet gebeuren.
Bewonersavond
Op dinsdag 29 september om 19.00 uur in het clubgebouw van Voorwaarts (Kerklaan 2a) ben je als bewoner van bovengenoemde wijken welkom om mee te denken hoe we Twello nog sterker, gezonder en socialer kunnen maken.
Jongerenavond
Speciaal voor jongeren tussen de 12 en 28 jaar is er ook een pizza-slice avond om mee te denken. Dit is op woensdag 7 oktober om 20.00 uur in Het Honk (Wassenaar Obdamstraat 3A).
Lees hier meer over de wijkendeal



