17 december 2025
De start van Volley Stars in de Jachtlust
Zaterdagochtend 13 december verzamelden ruim 25 teams uit de regio Hanze zich in sporthal Jachtlust voor de eerste jeugdvolleybal-ochtend met het nieuwe Volley Stars-spelconcept. Daarmee namen kinderen van 6 tot en met 12 jaar afscheid van het vertrouwde Cool Moves Volleybal (CMV) en begonnen ze aan een vernieuwde aanpak die draait om plezier en beweging.
De sfeer van de ochtend
Al om half negen stroomden de kinderen binnen, vol energie. Zodra ze het veld opgingen, klonk er overal gezang: liedjes en yells werden enthousiast meegezongen. De zaal vulde zich met vrolijkheid en sportieve energie, terwijl ouders langs de kant plaatsnamen om hun kinderen aan te moedigen. Voor de ouders lagen wedstrijdschema’s klaar, zodat zij precies wisten waar de teams speelden en waar ze het beste konden gaan zitten.
De commissie aan het woord
De organisatie van deze ochtend lag in handen van een ervaren commissie. Zoë Ganzevles, Suzanne Lemmen, Suzanne van Veen en Juul Voortman waren aanwezig. Daphne Spanjers maakt ook deel uit van de commissie, maar was deze ochtend afwezig. Voor Suzanne van Veen is het haar eerste seizoen, de anderen draaien inmiddels al vier jaar mee. “Het leukste is de gezelligheid,” vertelt Zoë. “Samen met vriendinnen organiseren maakt het makkelijker en leuker. Omdat we ook in hetzelfde team spelen, zijn de lijntjes kort en is de afstemming gemakkelijk.”
Juul blikt terug: “Onze eerste mini-ochtend was echt een chaos. We wisten niet hoe het moest: de spelregels, het regelen van tellers, teams op de juiste plek krijgen, schema’s maken… Nu, met de eerste Volley Stars-ochtend, verliep het veel beter. Er was geen chaos, omdat de wedstrijdschema’s al voorbereid waren en we inmiddels genoeg ervaring hebben opgedaan.” De taken worden samen opgepakt en verdeeld, waarbij ieder in haar eigen tijd voorbereidingen treft.
Suzanne Lemmen vertelt: “Soms doe ik al voorbereidingen in de trein ’s ochtends als ik onderweg ben naar stage.” Om zich goed voor te bereiden, keek de commissie mee bij een andere vereniging die ook een Volley Stars-ochtend organiseerde. Zo konden ze zien wat daar goed werkte en wat beter kon. Daarnaast wordt via een appgroep met commissies van jeugdvolleybal uit de regio Hanze veel kennis gedeeld: tips en ervaringen van andere clubs helpen om de organisatie steeds verder te verbeteren.
De nieuwe spelregels
Het Volley Stars-concept brengt duidelijke veranderingen ten opzichte van CMV. De nadruk ligt minder op de score en meer op plezier en beweging. Scoreborden zijn verdwenen, wedstrijden duren acht minuten in plaats van twee keer twaalf en kleinere teams zorgen voor meer balcontact.
Suzanne Lemmen legt uit: “Kinderen raken veel vaker de bal en leren daardoor meer. Met minder spelers in het veld heb je altijd balcontact.” Suzanne van Veen vult aan: “De techniek komt beter tot zijn recht. Doordat je mag lopen met de bal leer je goed waar de bal heen moet. Voorheen was het soms onmogelijk om de bal nog over het net te krijgen.”
Reacties van kinderen en ouders
De reacties van kinderen en ouders waren positief. De kinderen zijn enthousiast: “Het was leuk dat we meer mochten bewegen.” Ouders zien het voordeel van de nieuwe regels ook in: “Je ziet ze echt groeien in het spel.” Een ouder merkte op: “Mijn kind kan meer bewegen met deze nieuwe opzet. Het is wel even wennen dat er geen scorebord meer is, maar de opbouw van de regels en de niveaus is een verbetering. Drie spelers in het veld is perfect, dat is leuk om te zien.”
Vooruitblik
De commissie kijkt met vertrouwen naar de komende seizoenen. Met de nieuwe regels kunnen ze bijvoorbeeld de Stars van de week gaan introduceren en kinderen nog meer laten genieten van het spel. Suzanne van Veen vat het mooi samen: “Volley Stars geeft ons meer energie, zowel in de commissie als in de teams.”
Zo werd deze ochtend een sportief begin van een nieuwe periode voor het jeugdvolleybal.
































