Nieuws

12 oktober 2025

Schalkhaar een maatje te groot voor Voorwaarts!

Schalkhaar tegen Voorwaarts. Mooi affiche, wedstrijd gespeeld bij kunstlicht op de zaterdagavond, lekker voetbalweer: de voortekenen waren goed. Twee ploegen die niet al te best aan de competitie waren begonnen, maar de gasten uit Twello tankten vorige week wat zelfvertrouwen na een prima overwinning op Delden.

Dat Schalkhaar ook nog niet overliep van vertrouwen was misschien wel de verklaring voor het wat voorzichtige begin van de thuisploeg.  Totdat Voorwaarts weer eens deed wat het de laatste tijd wel vaker doet: de tegenstander in het zadel helpen. Een tikkeltje ongelukkig was het wellicht, maar Schalkhaar wist al in de 5e minuut wel raad met het weifelende optreden van de gasten en strafte dat direct af: 1-0 voor de thuisploeg.

Voorwaarts liet de eerste doelpoging noteren in de 9e minuut, maar het schot van Wouter Jansen vanaf de flank werd eenvoudig gepareerd door de Schalkhaar-goalie.
Even later kwam Voorwaarts goed weg, toen een prachtige aanval van Schalkhaar niet tot doelpunt werd gepromoveerd.

In de fase daarna gebeurde er van beide kanten niet zoveel. Voorwaarts probeerde het initiatief wel te grijpen, kreeg ook iets meer controle, maar verloor op het middenveld teveel de slag waardoor de gasten de druk er nooit echt op kregen bij Schalkhaar.

De thuisploeg bleef relatief eenvoudig overeind. Maar Voorwaarts heeft altijd nog aanvoerder Bruce Schotman. De routinier blijft altijd dreigend en verscheen in de 28e minuut plots alleen voor de keeper na een goede crossbal vanaf rechts. Helaas voor Voorwaarts had de keeper van Schalkhaar een antwoord op de inzet van de aanvaller.

Wakker geschrokken van deze enorme kans greep Schalkhaar Voorwaarts weer eerder bij de keel en de gasten hadden het duidelijk lastig met het hoge druk zetten van de thuisploeg. Het leidde in de 33e minuut tot de volgende mogelijkheid voor Schalkhaar, maar de afronding was niet best.

Op slag van rust stond het opeens 2-0, toen een aanvaller van Schalkhaar een prima dieptebal goed op waarde schatte. Een rotmoment om een tweede treffer te incasseren.

In de tweede helft kwam het eerste gevaar van Voorwaarts, maar de volley van wederom Bruce Schotman kreeg te weinig de goede richting mee. Op zoek naar meer pakten de gasten uit Twello het initiatief. Schalkhaar loerde op de counter en had daar een minuut of tien na rust succes mee. Een snelle aanval van de thuisploeg leverde een penalty op die feilloos werd benut: 3-0.

Voorwaarts probeerde het wel maar kreeg het niet voor elkaar om het de tegenstander echt moeilijk te maken. Daarvoor was het te pover wat de gasten lieten zien. Wel tekende het in de 80e minuut nog voor de eretreffer, door een prima schot vanaf een meter of achttien van de ingevallen Nick Linthorst (foto archief): 3-1

In de 88e minuut gooide Schalkhaar de wedstrijd definitief in het slot door een opnieuw toegekende penalty tegen de touwen te jagen: 4-1. Daarmee bleven de punten terecht op sportpark De Horsterhoek.

Foto: Ronny te Wechel

Gerelateerd Nieuws

Sponsors

Sport legt in ons de basis voor het leven van kinds af aan